Měření zraku

Měření zraku slouží k zjištění dioptrických hodnot, které umožňují ostré a pohodlné vidění.

Využíváme objektivní a subjektivní metodu měření zraku. Kombinace obou metod  zaručuje spolehlivý výsledek.

Pro objektivní metodu měření využíváme špičkovou technologii firmy Rodenstock DNEye Pro scan.  Subjektivní metoda je u nás vykonávaná ověřenou metodou Polatest. 

Měření a korekce zraku pomůže odstranit potíže nejenom s neostrým  viděním, ale i např. s únavou, bolesti krční páteře, bolesti hlavy, světloplachostí a pod. 

Potíže se zrakem

1.

Neostré vidění

2.

Pálení očí

3.

Bolesti hlavy

4.

Mžourení očí

5.

Červené oči

6.

Neschopnost zaostřit

Máte zájem? Rezervujte online

Předchádzajte nemocem očí

Syndrom suchého oka

Syndrom suchého oka je v současnosti jeden z nejčastějších příznaků problému očí. V současné době jeho výskyt výrazně stoupá. Postihuje jak muže tak i ženy. Příčinou je porucha slzného filmu, jež má vliv na poškození očního povrchu a vede
k výraznému subjektivnímu pocitu diskomfortu.

Zelený zákal

Zelený zákal (glaukom) je stav oka, kdy zvýšený nitrooční tlak ničí nebo poškozuje nervy oční sítnice. Všechny typy glaukomu způsobují taky i úbytek zorného pole. Pokud se neléčí, může končit ztrátou zraku. Toto onemocnění postihuje v současnosti přibližně 67 milionů lidí v celosvětovém měřítku, z toho 6,7 milionů je postiženo oboustrannou slepotou.

Šedý zákal

Šedý zákal (katarakta) je zákal oční čočky a projevuje se viděním jakoby přes špinavé sklo. Šedý zákal je nejčastěji způsoben stárnutím, tzv. senilní katarakty. Také může vzniknout v důsledku trvalého užívání některých léčiv (hlavně kortikosteroidů), častému vystavení očí ultrafialovému záření úrazem oka, očním zánětem, nádorem oka, metabolického onemocnění, dědičností.

Keratokonus

Keratokonus je onemocnění rohovky, které vede k jejímu postupnému ztenčování. Toto nemovcnění může způsobit rozmazané vidění, dvojité vidění, navýšení krátkozrakosti a astigmatismu. Obvykle jsou postiženy obě oči a někdy se na rohovce mohou kromě vyklenutí vyskytovat i jizevnaté změny a otok. Poměrně častým doprovodným příznakem je alergie a mnutí očí.

Makulární degenerace

Makulární degenerace patří k nejzávažnějším onemocněním sítnice u starších lidí. Při včasné diagnostice optickými technickými prostředky a léčbě lze zabránit ztrátě zraku.