Měření zraku

Měření zraku slouží k zjištění dioptrických hodnot, které umožňují ostré a pohodlné vidění.

Využíváme objektivní a subjektivní metodu měření zraku. Kombinace obou metod  zaručuje spolehlivý výsledek.

Pro objektivní metodu měření využíváme špičkovou technologii firmy Rodenstock DNEye Scanner.

Měření a korekce zraku pomůže odstranit potíže nejenom s neostrým  viděním, ale i např. s únavou, bolesti krční páteře, bolesti hlavy, světloplachostí a pod

Předchádzajte nemocem očí

Syndrom suchého oka

Syndrom suchého oka je v současnosti jeden z nejčastějších příznaků problému očí. V současné době jeho výskyt výrazně stoupá. Postihuje jak muže tak i ženy. Příčinou je porucha slzného filmu, jež má vliv na poškození očního povrchu a vede
k výraznému subjektivnímu pocitu diskomfortu.

Zelený zákal

Zelený zákal (glaukom) je stav oka, kdy zvýšený nitrooční tlak ničí nebo poškozuje nervy oční sítnice. Všechny typy glaukomu způsobují taky i úbytek zorného pole. Pokud se neléčí, může končit ztrátou zraku. Toto onemocnění postihuje v současnosti přibližně 67 milionů lidí v celosvětovém měřítku, z toho 6,7 milionů je postiženo oboustrannou slepotou.

Šedý zákal

Šedý zákal (katarakta) je zákal oční čočky a projevuje se viděním jakoby přes špinavé sklo. Šedý zákal je nejčastěji způsoben stárnutím, tzv. senilní katarakty. Také může vzniknout v důsledku trvalého užívání některých léčiv (hlavně kortikosteroidů), častému vystavení očí ultrafialovému záření úrazem oka, očním zánětem, nádorem oka, metabolického onemocnění, dědičností.

Keratokonus

Keratokonus je onemocnění rohovky, které vede k jejímu postupnému ztenčování. Může způsobit rozmazané nebo dvojité viění, navýšení krátkozrakosti a astigmatismu.
Obvykle jsou postiženy obě oči a někdy se na rohovce mohou kromě vyklenutí vyskytovat i jizevnaté změny a otok. Poměrně častým doprovodným příznakem je alergie a mnutí očí.

Makulární degenerace

Makulární degenerace patří k nejzávažnějším onemocněním sítnice u starších lidí.
Při včasné diagnostice optickými technickými prostředky a léčbě lze zabránit ztrátě zraku.


DNEye Scanner

DNEye Scanner dokáže měřit za podmínek nočního vidění i denního osvětlení a to více jak v 1000 místech našeho oka.

Pro nositele brýlí poskytuje biometrické měření dokonalé vnímání kontrastů a detailů, zvýšenou kvalitu vidění za šera a v noci, široké periferní vidění, absolutně přirozené vnímání barev a zlepšení prostorového vnímání.

Na základě naměřených hodnot dokáže výrobce propočítat hodnoty dioptrií v každém bodě brýlové čočky a dosáhnout tak maximálního komfortu pro nositele dioptrických brýlí.